2018 17th Grade Girls Tournament

The 2018 17th Grade South Island Tournament will be held at the Ashburton Domain on 9-11 October.

We look forward to seeing you there, and wish the participating teams all the best.

Pool A Results

Pool A

PosTeamPWDLFAGDPts
1Halswell United Hawks650124121215
2Otago Blue64022061412
3Central Otago64022516912
4Nomads United6204728-216
5Southland5104919-103

Pool B Results

Pool B

PosTeamPWDLFAGDPts
1Cashmere Technical66002872118
2Nelson Bays6303191459
3South Canterbury6213201557
4Otago Gold6114814-64
5MCUFC5005029-290

Playoffs and Finals

Playoffs and Finals

(21)
3 - 0
GROUND 1

Otago Blue vs Otago Gold

(22)
9 - 0
GROUND 2

Nelson Bays vs Nomads United

(23)
5 - 2
GROUND 1

Halswell United Hawks vs South Canterbury

(24)
4 - 3
GROUND 2

Cashmere Technical vs Central Otago

(25)
4 - 0
GROUND 2

Southland vs MCUFC

(26)
2 (2) - 2 (3)
GROUND 1

Otago Gold vs Nomads United

(27)
5 - 1
GROUND 2

Otago Blue vs Nelson Bays

(28)
3 (3) - 3 (4)
GROUND 1

South Canterbury vs 2nd Central Otago

(29)
0 (5) - 0 (4)
GROUND 1

Cashmere Technical vs Halswell United Hawks

Pool A

Pool A – Day 1

DateEventTimeResultsVenue
2018-10-09 09:00:0009/10/2018 Otago Blue vs Southland 09:00:009:00 am6 - 1GROUND 1
2018-10-09 10:30:0009/10/2018 Central Otago vs Halswell United Hawks 10:30:0010:30 am5 - 7GROUND 1
2018-10-09 12:00:0009/10/2018 Nomads United vs Otago Blue 12:00:0012:00 pm0 - 5GROUND 1
2018-10-09 13:30:0009/10/2018 Southland vs Halswell United Hawks 13:30:001:30 pm2 - 6GROUND 1
2018-10-09 15:00:0009/10/2018 Central Otago vs Nomads United 15:00:003:00 pm6 - 0GROUND 1

Pool A – Day 2

DateEventTimeResultsVenue
2018-10-10 09:00:0010/10/2018 Central Otago vs Southland 09:00:009:00 am5 - 1GROUND 1
2018-10-10 10:30:0010/10/2018 Nomads United vs Halswell United Hawks 10:30:0010:30 am3 - 5GROUND 1
2018-10-10 12:00:0010/10/2018 Central Otago vs Otago Blue 12:00:0012:00 pm3 - 1GROUND 1
2018-10-10 13:30:0010/10/2018 Southland vs Nomads United 13:30:001:30 pm1 - 2GROUND 1
2018-10-10 15:00:0010/10/2018 Otago Blue vs Halswell United Hawks 15:00:003:00 pm0 - 1GROUND 1

Pool A

PosTeamPWDLFAGDPts
1Halswell United Hawks650124121215
2Otago Blue64022061412
3Central Otago64022516912
4Nomads United6204728-216
5Southland5104919-103

Pool B

Pool B – Day 1

DateEventTimeResultsVenue
2018-10-09 09:00:0009/10/2018 MCUFC vs Otago Gold 09:00:009:00 am0 - 4GROUND 2
2018-10-09 10:30:0009/10/2018 Nelson Bays vs South Canterbury 10:30:0010:30 am1 - 5GROUND 2
2018-10-09 12:00:0009/10/2018 Cashmere Technical vs MCUFC 12:00:0012:00 pm8 - 0GROUND 2
2018-10-09 13:30:0009/10/2018 Nelson Bays vs Otago Gold 13:30:001:30 pm1 - 0GROUND 2
2018-10-09 15:00:0009/10/2018 South Canterbury vs Cashmere Technical 15:00:003:00 pm2 - 5GROUND 2

Pool B – Day 2

DateEventTimeResultsVenue
2018-10-10 09:00:0010/10/2018 MCUFC vs Nelson Bays 09:00:009:00 am0 - 6GROUND 2
2018-10-10 10:30:0010/10/2018 Cashmere Technical vs Otago Gold 10:30:0010:30 am7 - 1GROUND 2
2018-10-10 12:00:0010/10/2018 South Canterbury vs MCUFC 12:00:0012:00 pm7 - 0GROUND 2
2018-10-10 13:30:0010/10/2018 Nelson Bays vs Cashmere Technical 13:30:001:30 pm1 - 4GROUND 2
2018-10-10 15:00:0010/10/2018 South Canterbury vs Otago Gold 15:00:003:00 pm1 - 1GROUND 2

Pool B

PosTeamPWDLFAGDPts
1Cashmere Technical66002872118
2Nelson Bays6303191459
3South Canterbury6213201557
4Otago Gold6114814-64
5MCUFC5005029-290